روبان طاووس

مجهزترین چاپخانه تخصصی چاپ روبان و منسوجات نواری

سفارش: ۰۹۱۲۲۰۹۵۰۳۳۰۹۱۲۷۱۸۱۱۲۴

قیمت چاپ روبان به چه عواملی بستگی دارد؟ [ 5 نکته تاثیر گذار ]

آیا چاپ روبان قیمت بالایی دارد؟ در کنار زیبایی و ویژگی‌های دیگر چاپ روبان، قیمت آن مسئله‌ای است که باید روشن شود.

قیمت چاپ روبان عواملی تاثیر گذار زیادی دارد که باعث کاهش یا افزایش آن می‌شود. در دنیای کسب ‌و کار امروزی که رقابت به صورت مداوم وجود دارد، بهتر است توجه به جزئیات را در هر آیتمی از تجارت خود به کار ببرید.

در این مقاله قصد داریم درباره عواملی که در قیمت چاپ روبان اثر می‌گذارند با یکدیگر صحبت کنیم تا با دید روشن‌تری از این نوع محصولات در کسب و کار خود استفاده کنید؛ پس همراه ما بمانید.

چاپ روبان چاپ دیجیتال

چه عواملی قیمت چاپ روبان را تعیین می‌کنند؟

چاپ روبان قیمت یکسانی برای همه نیازها نخواهد داشت. موارد زیادی وجود دارند که بر تک‌تک ویژگی‌هایی که در نهایت از یک روبان چاپی انتظار دارید، تأثیر می‌گذارند. در ادامه به معرفی هر کدام از فاکتورهای اساسی و مؤثر بر قیمت چاپ روبان می‌پردازیم تا تصمیم‌گیری برای شما آسان‌تر شود.


1- کاربرد مورد نظر

اینکه بدانید چاپ روی روبان را برای چه کاری می‌خواهید، قدم اول است. بیشتر افرادی که می‌خواهند کسب و کار خود را سفارشی کنند یا توجه به جزئیات را در رأس امور خود قرار می‌دهند، به سراغ چاپ روبان می‌روند.
برای مثال، کسب و کارهای تولید و فروش لباس برای بسته‌بندی محصولات خود از روبان‌هایی که لوگو به صورت برجسته روی آن چاپ شده باشد، استفاده می‌کنند. چاپ روی روبان‌ها به صورت شخصی یا تبلیغاتی انجام می‌شود.


چاپ روبان تبلیغاتی

هر کسب و کاری برای تبلیغات خود از استراتژی‌های مختلفی استفاده می‌کند تا بتواند خاص بودن خود را نشان دهد. در سال‌های اخیر به کار بردن چاپ روبان تبلیغاتی به عنوان بخشی از روند معرفی برند به مشتریان، بسیار رایج شده است؛ زیرا یک شیوه به‌روز و کاربردی محسوب می‌شود.
این روش به نوعی اعتبار زیادی را همراه با هزینه کم‌تری نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی برای کسب و کار شما ایجاد می‌کند. این در حالی است که عوامل دیگری نیز در موفقیت یا شکست این موضوع دخیل هستند و توجه به آن‌ها می‌تواند درصد خطا و شکست شما را تا حد زیادی کاهش بدهد.

با چاپ روبان قیمت تبلیغات به طور چشمگیری کاهش می‌یابد!


چاپ روبان شخصی

کاربردهای چاپ روبان تنها به حوزه تجارت ختم نمی‌شوند. ممکن است شما بخواهید برای دوستتان یک هدیه با ویژگی‌های منحصر به فرد تهیه کنید. استفاده از روبان‌های چاپی با هر نوشته و اشکالی که مد نظر دارید، به خوبی این نیاز شما را پاسخ می‌دهد و کمک می‌کند تا به هدفتان برسید.
در نتیجه بهتر است قبل از هر اقدامی برای خود مشخص کنید که هدف شما از تهیه و استفاده از روبان چاپی چیست. برخی از کاربردهای روبان‌های چاپی که امروزه بسیار متداول شده‌اند؛ عبارت‌اند از:
• تزئینات مراسم در کنار گل‌آرایی
• افتتاحیه‌های تجاری
• استفاده به عنوان تکمیل کننده بخش‌های لباس، کیف، کفش و…
• بسته‌بندی جعبه‌ها


2- کیفیت پارچه روبان

کیفیت پارچه روبان از مهم‌ترین مسائلی است که در این کار باید در نظر داشته باشید. این عامل نیز بر چاپ روبان قیمت گران یا ارزان مؤثر خواهد بود. این روبان می‌تواند در نقش معرفی تجارت و دقت شما در کار طراحی و تولید کالا باشد؛ درنتیجه لازم است تا به گونه‌ای طراحی شود که بتواند معرف خوبی برای کسب و کار شما یا استفاده شخصی باشد.
استفاده از روبان‌هایی که جنس خوبی ندارند، تنها شما را به هدف چاپ روبان ارزان قیمت که مد نظر دارید، نزدیک می‌کند. بخش مهم ماجرا که خوب جلوه دادن است، از دست خواهد رفت. پارچه روبان با درجه کیفیت‌های متفاوتی در بازار تولید می‌شود. بسته به انتخاب درجه کیفیت، چاپ روبان قیمت متفاوتی نیز خواهد داشت.
معمولاً پارچه‌های استفاده شده برای تهیه روبان‌های مختلف شامل موارد زیر هستند:
• ساتن یک رو چینی
• ساتن یک رو و دورو ترک
• گراس گرین ترک و چین
• نوار پلی استر
• تایوک

 

3- متراژ روبان

از دیگر عوامل تأثیرگذار روی قیمت تمام شده چاپ روبان، متراژی است که سفارش می‌دهید. طول روبان به هر اندازه که باشد، قیمت چاپ، پارچه‌ای که مصرف شده و همچنین استفاده از تجهیزات را نیز کم یا زیاد می‌کند.
به همین دلیل است که برای چاپ روبان قیمت مناسب بهتر است تا کاربردی که مد نظر دارید را برای خود مشخص کنید تا هزینه اضافی بابت متراژ اضافی روبان پرداخت نکنید.
البته این مسئله در کارهای تبلیغاتی یا کسب و کارهای تجاری تأثیر زیادی ندارد. بیشتر در هنگام سفارش روبان‌های شخصی‌سازی‌شده که پس از انجام کارتان به آن‌ها نیازی نخواهید داشت، اهمیت دارد. دقت کنید که در هنگام سفارش چاپ روبان اغلب متراژی کمتری از 500 متر پذیرفته نمی‌شود.

 

4- رنگ روبان

رنگ چاپ روبان هیچ تاثیری در قیمت تمام شده ندارد و به رنگی که برای برند خود انتخاب کرده‌اید یا سلیقه شخصی خودتان بستگی دارد. به همین دلیل چاپ روبان با هر رنگی که بخواهید امکان‌پذیر است.
با این حال، نکته قابل توجه در این زمینه آن است که چاپ روبان با رنگ سفید را در چاپ روتاری توصیه نمی‌کنیم. این در حالی است که با چاپ رنگ برجسته سفید همین کار به واسطه تکنولوژی‌های پیشرفته انجام می‌شود و هیچ گونه محدودیتی در رابطه با این قضیه نیست.

 

5- نحوه چاپ روی روبان

شاید بتوان گفت که اصلی‌ترین عاملی که به خواسته شما کمک می‌کند، کیفیت و نحوه چاپ روی روبان است. اکتفا کردن به ویژگی چاپ روبان ارزان قیمت ممکن است باعث شود که شما از اهمیت موضوع غافل شوید. آن زمان است که با وجود استراتژی انجام شده در کسب و کار خود، نتیجه مثبت و دلخواهی را نخواهید گرفت.
برای چاپ روی روبان از تجهیزات و دستگاه‌ها و روش‌های مختلفی استفاده می‌شود. انتخاب هر کدام از آن‌ها می‌تواند قیمت چاپ روبان را در رنج‌های مختلفی قرار دهد؛ این روش‌ها عبارت‌اند از:
چاپ طلاکوب برجسته
• چاپ نقره کوب برجسته
• چاپ رز گلد برجسته
• چاپ روتاری یک رو و دورو چاپ
• چاپ ترنسفر
• چاپ رنگ برجسته
• چاپ فلت روی روبان کبریتی
چاپ سابلیمیشن


مدل چاپ

قیمت چاپ روبان در گرو شیوه‌های انتخابی آن است. روش‌هایی مانند روتاری ، برجسته، فلت و… بر هزینه تمام شده تأثیر می‌گذارند. برای مثال، استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته مانند چاپ‌ برجسته روی روبان‌ هزینه بالاتری به نسبت چاپ‌های عادی خواهند داشت.
به همین دلیل بهتر است از انتخاب خود و نتیجه‌ای که در نهایت انتظار دارید، کاملاً مطمئن شوید. در این صورت آن چیزی که به عنوان خروجی به شما تحویل داده می‌شود، همان است که می‌خواهید. یکی از شیوه‌های چاپ رایج در سال‌های اخیر که به دلیل کیفیت بالای آن استفاده می‌شود، چاپ روتاری روی روبان است.

 

چاپ روتاری روی روبان

ماشین چاپ روتاری از چند سیلندر و تیغه برای تمیز کردن تشکیل شده است. همه این قطعات با دقت تنظیم می‌شوند تا در کنار هم کار چاپ را انجام دهند. سیلندر اصلی متحرک است و لایه‌هایی ضخیم از پارچه پوشیده شده است.
در ادامه سیلندر مخصوص از یک تشتک، رنگ مورد نظر را برمی‌دارد و به سطح کلیشه چاپ منتقل می‌شود. در ادامه نیز رنگ موجود روی سطح کلیشه روی روبان چاپ قرار گرفته و طرح چاپ خواهد شد.

 

نمونه کار چاپی چاپ روتاری روبان


دلیل انتخاب چاپخانه تخصصی چاپ روبان طاووس برای چاپ روبان مناسب چیست؟
شما به هر منظوری که به روبان‌های چاپی نیاز داشته باشید، در کنار چاپ روبان با قیمت مناسب، نتیجه کار برایتان مهم خواهد بود. در واقع به یک تعادل در این میان نیاز دارید. برند روبان طاووس تمام خدمات چاپی روبان را با هر متدی به وسیله تجهیزات پیشرفته خود در انواع متراژ، رنگ و طرح ارائه می‌دهد.
نیروهای مجرب و آموزش دیده، استفاده از مواد اولیه مرغوب و باکیفیت، دقت در ظرافت کار و از همه مهم‌تر چاپ روبان قیمت مناسب در کنار تمام این موارد از جمله عواملی است که انتخاب این برند را برای انجام کارهایتان بیش از پیش محکم‌تر می‌کند.
شما می‌توانید خدمات مختلفی را برای توسعه کسب و کار خود از روبان طاووس بخواهید؛ از جمله: چاپ‌ برجسته روی روبان‌، چاپ روتاری و…

تفاوت چاپ روتاری با چاپ فلت در چیست؟

سرعت انجام کار و قیمت تمام شده

مزیت استفاده از روبان در حوزه کسب و کار چیست؟

فراهم شدن اعتبار زیاد و در عین حال هزینه پرداختی کم

سخن پایانی

عوامل زیادی بر چاپ روبان قیمت مناسب تأثیر می‌گذارند. برای آنکه هزینه‌ها مقرون به صرفه و درست در این زمینه مصرف شوند، بهتر است در ابتدا کاربرد مورد نظر خود را از روبان، متراژ مورد نیاز و سایر عواملی که در این مقاله معرفی شد، مشخص کنید. در این صورت به راحتی می‌توانید نتیجه مورد نظر خود را از چاپ روی آن‌ها به دست آورید.

به اشتراک بگذارید:

همچنین بخوانید