روبان طاووس

مجهزترین چاپخانه تخصصی چاپ روبان و منسوجات نواری

سفارش: ۰۹۱۲۲۰۹۵۰۳۳۰۹۱۲۷۱۸۱۱۲۴

چاپ ترنسفر روی روبان و کاربردهای آن

در این مقاله با کاربرد چاپ ترنسفر روی روبان وانواع منسوجات نواری مانند کش ، نوار برزنتی ، نوار پلی استر و…  آشنا می شویم.

c16-1

آیا می‌دانید چاپ ترنسفر ( دیجیتال ) در چه مواردی کاربرد دارد؟ این روش امروزی به خوبی توانسته جایگاه ویژه در بین متقاضیان خود پیدا کند. از همین رو بسیاری از افراد برای کسب و کار خود یا حتی مصارف شخصی از چاپ ترنسفر استفاده می‌کنند؛ در این نوع چاپ قابلیت چاپ تصویر خواهیم داشت که  تأثیر فوق‌العاده‌ای بر ذهنیت مخاطبان ایجاد می نماید ، همچنین قابل شستشو بودن این نوع چاپ یکی از بهترین ویژگی هایی است که در صنعت پوشاک و کیف طرفداران خاص خود را دارد.

اگر این نوع چاپ را برای برند و تجارت خود انتخاب کرده‌اید، باید اطلاعات دقیقی در این رابطه داشته و یک مرکز معتبر را پیدا کنید. در این مقاله با ما همراه شوید تا مهم‌‌ترین نکاتی در مورد #چاپ_ترنسفر_روبان  و انواع منسوجات نواری را با یکدیگر بررسی کنیم.

چاپ ترنسفر روبان برای تبلیغات

یکی از عمده‌ترین کاربردهای چاپ روی روبان در حوزه اختصاصی سازی یا تبلیغات منحصربفرد در کسب و کارها است. کسب و کارهایی همانند تولیدی های پوشاک و کیف یا بسته بندی انواع  محصولات فروشگاهی  از روبان‌های چاپ اختصاصی استفاده می‌کنند که لوگو و نام کسب و کاریا آدرس شبکه های اجتماعی و شماره تلفن ها  روی آن چاپ شده است.

این کار در واقع توجه برند تولیدی به جزئیات است و باعث می‌شود تا نظر مصرف کننده جلب شود. علاوه بر آن معرفی خود به این زیبایی و دقت در نظر مشتریان ماندگار خواهد شد؛ دقیقاً همان چیزی که یک کسب و کار برای ادامه فعالیت خود به آن نیاز دارد.

امروزه سفارش چاپ اختصاصی روبان مورد توجه  طیف وسیعی از کسب و کارها در راستای منحصر به فرد نشان دادن خود و ارزش قائل شدن برای مشتریان خود  قرار گرفته است . 

برای مثال تجارت‌هایی در حوزه بسته‌بندی خوراکی، شیرینی‌جات، مراسم‌ها، برندهای زیورآلات، وسایل بهداشتی، عطر، کفش و… در صدد درج  لوگوی کسب و کار خود روی انواع روبانهای چاپ اختصاصی  به منظور بسته‌بندی کالاهای خود هستند.

تصور کنید نام کسب و کارتان یا طرح لوگو شما روی روبان‌های رنگی که برای کالاها بسته‌بندی کرده‌اید، باشد؛ در این صورت ماندگاری شما را در ذهن مشتری چندین برابر کرده‌اید. افزون بر آن، مشتریان از این حجم احترام و ارزشی که برای آن‌ها قائل شده‌اید، رضایت کامل را خواهند داشت.

چگونگی چاپ اختصاصی روی روبان

c21-3

حال که به اهمیت استفاده از این شیوه تبلیغاتی مدرن پی برده‌اید، بد نیست با روند این کار نیز آشنا شوید. شیوه‌های متفاوتی برای چاپ اختصاصی روی روبان وجود دارند. کیفیت نهایی کار در گرو انتخاب هر کدام از این روش‌ها خواهد بود. هر کدام از این روش‌ها، نکات  مخصوص به خود را دارند که در ادامه برخی از رایج‌ترین آن‌ها معرفی شده‌اند.

چاپ روتاری

یکی از پراستفاده‌ترین روش چاپ روی روبان، روتاری است. نحوه انجام این کار به این صورت است که طرح‌های مختلفی و رنگ‌های متفاوتی روی غلتک دستگاه چاپ قرار می‌گیرند. این غلتک‌ها در حالت متناوبی روی روبان ساتن مورد نظر می‌غلتند و طرح انتخاب شده روی روبان چاپ خواهد شد. در این روش به علت توانایی در چاپ با ظرافت بالا قابلیت چاپ روی روبان از عرض 5 میلیمتر به بالا وجود دارد .

این روش چاپ اختصاصی روبان ، کیفیت چاپ بالا در نهایت ظرافت را دارد علاوه بر آن، سرعت این شیوه چاپ روبان به گونه‌ای است که توانایی چاپ متراژ بالا در زمان کوتاهی امکان‌پذیر خواهد بود. همچنین ماندگاری طرح و نوشته‌ها روی پارچه به دلیل درجه بالای نفوذ رنگ در عمق لایه پارچه، بسیار زیاد بوده و درنتیجه ماندگار است.

چاپ ترنسفر

از دیگر شیوه‌های چاپ طرح و نوشته روی روبان، چاپ ترنسفر است. این روش با اعمال حرارت روی روبان انجام می‌شود. در عین سرعت متوسط این روش و نسبتا پر هزینه بودن آن، کیفیت خوبی را در چاپ تصاویر رنگی ارائه می‌دهد. در صورتی که جنس پارچه روبان مطلوب باشد ، طرح‌های چاپ شده ماندگاری بالایی دارند و در شستشو پاک نمی شوند.

چاپ برجسته

یکی از زیباترین و لوکس‌ترین نوع چاپ، چاپ رنگ برجسته روبان است. خود این روش چاپ رنگی روبان به چند گروه دسته مختلف طبقه‌بندی می‌شود. در ادامه هر کدام از روش‌های چاپ برجسته روی روبان بیشتر معرفی شده‌اند.

چاپ طلاکوب برجسته روبان

یکی ازمزایای رقابتی تیم و مجموعه روبان طاووس ، استفاده از تکنولوژی منحصر بفرد چاپ طلاکوب برجسته  است. معمولاً انتخاب این مدل روی روبان‌هایی با زمینه تیره، جلوه بسیار لوکسی را به هدف شما از چاپ روبان می‌بخشد. با این حال هیچ محدودیتی برای انتخاب رنگ روبان در این مدل وجود ندارد و شما می‌توانید کاملاً سلیقه‌ای از خدمات چاپ طلاکوب برجسته روی روبان استفاده کنید.

چاپ نقره کوب برجسته روبان

چاپ اختصاصی نقره کوب برجسته  یکی ازخاص ترین  چاپ های روی روبان است که به دلیل سازگاری بالا با هر رنگ در زمینه برندسازی محبوب شده است. 

چاپ رز گلد برجسته روبان

چاپ اختصاصی رزگلد برجسته  یکی ازخاص ترین  چاپ های روی روبان است که به دلیل خاص بودن رنگ آن برای مشتریان ویژه ای مورد توجه واقع  شده است. 

چاپ فلت

یکی از پراستفاده‌ترین روش چاپ روی روبان، فلت است. نحوه انجام این کار به این صورت است که طرح‌های مختلفی و رنگ‌های متفاوتی روی غلتک دستگاه چاپ قرار می‌گیرند. این غلتک‌ها در حالت متناوبی روی روبان گراس گرین مورد نظر می‌غلتند و طرح انتخاب شده روی روبان چاپ خواهد شد. ظرافت بالا و دقت در چاپ از مزایای این نوع چاپ می باشد .

عوامل موثر بر هزینه چاپ اختصاصی روبان 

c4-1

اکنون که تا حدودی با انواع مدل‌های متداول چاپ و کاربردهای آن روی روبان آشنا شدید، سؤالی که ممکن است برای بیشتر شما پیش بیاید این است که قیمت و هزینه‌های این روش ها چقدر است. عوامل زیادی وجود دارند که بر هزینه‌های شما  تأثیر دارند.

مهم‌ترین عوامل مؤثر بر قیمت چاپ اختصاصی روبان به انتخاب گزینه‌های زیر بستگی دارند:

  • نوع  متریال چاپ
  • کیفیت متریال چاپ
  • مدل چاپ اختصاصی
  • عرض متریال مورد نظر
  • متراژ سفارش                                                                                                                                   تصمیم‌گیری شما درباره هر کدام از این موارد، بازه هزینه سفارش را تغییر می‌دهد. با این حال در میان سایر تکنیک‌های بازاریابی و تبلیغات، یکی از ارزان‌ترین متدها محسوب می‌شود. در ادامه توضیحات مختصری درباره هر کدام از مواردی که در بالا به آن اشاره شد، در فرایند چاپ سفارشی روبان آورده شده‌اند.

نوع و کیفیت متریال چاپ

به طور کلی انواع مختلفی از منسوجات نواری برای فرایند چاپ روبان استفاده می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به روبان‌های ساتن ، کاغذی و گراس گرین (کبریتی)، نوارهای پلی استر ، نوار برزنتی و انواع کش ها  اشاره کرد. بسته به نظر خود شما می‌توانید هر کدام را انتخاب و برای چاپ اختصاصی  خود استفاده کنید.

با این حال بهتر است قبل از سفارش، مدل چاپ خود را با تیم کارشناسان ما در میان بگذارید. در این صورت آن‌ها بهترین متریالی که خروجی مورد نظر را ایجاد کند، به شما پیشنهاد می‌دهند.

مدل چاپ اختصاصی

شیوه‌های مختلفی برای چاپ اختصاصی روی روبان وجود دارد. انتخاب مدل و تجهیزاتی که برای آن به کار برده می‌شود، بر هزینه نهایی تأثیرگذار خواهد بود. از همین رو بهتر است قبل از اقدام به سفارش از نوع چاپ ، اطمینان کافی را حاصل کنید.

عرض متریال مورد نظر

تنوع طیف عرض و رنگ در انتخاب روبان برای چاپ روی آن به قدری است که هر نیاز و سلیقه‌ای را پاسخ می‌دهد. تنها چیزی که در این مورد باید به آن توجه کنید این است که هماهنگی میان عرض و رنگ روبان، برندسازی کسب و کارتان و همچنین رنگ جوهر چاپ را رعایت کنید؛ در این صورت زیبایی و شیک بودن را همراه با کارآمدی هر چه تمام در کار خود اجرا می‌کنید.

متراژ سفارش

هزینه‌ای که بابت سفارش چاپ اختصاصی روبان باید پرداخت کنید، به حجمی که می‌خواهید یا همان متراژی که سفارش می‌دهید نیز وابسته است. معمولا برای حفظ جایگاه محصول و تبلیغات صحیح به متراژ بالایی نیاز دارید که به تبع آن هزینه نیز کاهش می‌یابد.

چاپ رنگی وباکیفیت روی روبان با انتخاب مجموعه چاپ روبان  طاووس

چاپ ترنسفر

مجموعه چاپ روبان طاووس هر محدودیتی را در هنگام سفارش چاپ اختصاصی روبان از میان برده است. به این معنا که شما می‌توانید هر رنگ روبانی را با توجه به سلیقه شخصی و برند کسب و کار خود انتخاب کرده و سفارش دهید.

همچنین نگرانی بابت متراژ روبان مد نظر خود نیز نخواهید داشت. به این علت که علیرغم محدودیت های واردات و تامین مواد اولیه ، مجموعه ما توانایی تامین و ارائه  خواسته های  شما را تا حد رضایت شما داراست . 

در صورتی که برای شروع سفارش روبان با سؤالاتی روبرو هستید، می‌توانید از طریق تماس با کارشناسان چاپ روبان طاووس به ابهامات خود پاسخ دهید.

سؤالات متداول

رایج‌ترین مدل چاپ رنگی روبان کدام است؟

چاپ روتاری

بهترین رنگ روبان برای چاپ برجسته طلا کوب چیست؟

رنگ‌های تیره مانند مشکی

چاپ برجسته رزگلد در چه مواردی کاربرد دارد؟

بسته‌بندی مواد خوراکی یا مراسم و تشریفات

سخن پایانی

در سال‌های اخیر چاپ اختصاصی  روبان به یکی از روش‌های برندسازی و تبلیغات در میان کسب و کارها تبدیل شده است. این کار علاوه بر ماندگاری در ذهن خریدار، از سوی تجارت به نوعی احترام به آن‌ها را نیز ایجاد می‌کند. از همین رو فعالیت در این حوزه رو به افزایش است و مجموعه‌ای می‌تواند در این زمینه موفق عمل کند که کیفیت چاپ بالایی داشته باشد.

به اشتراک بگذارید:

همچنین بخوانید